Ana SayfaGüncelWhatsApp 'Sepetler' özelliği kullanıma açıldı!

WhatsApp ‘Sepetler’ özelliği kullanıma açıldı!

En iyi iletişim uygulamalarından birisi olan WhatsApp; alışveriş amaçlı atılımlarına tam gaz devam ediyor. Uygulama yeni duyurduğu WhatsApp Sepetler özelliğini kullanıma açtı. WhatsApp, blog yazısı ile bu özelliğin detaylarını da açıklamış oldu.

WhatsApp Sepetler özelliği hakkında bilmeniz gerekenler

İnsanların COVID-19 nedeniyle daha fazla internet alışverişine yöneldiği bilinen bir gerçek. Bu sebeple, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp da Sepetler adı verilen özelliğini kullanıcılarının beğenisine sundu. WhatsApp özellik için şu şekilde bir tanımlama yapıyor:

WhatsApp, hızlı bir şekilde, ürünler hakkında konuşmak ve satışları koordine etmek için kullanılan bir mağaza tezgahına dönüşüyor. Kataloglar kullanıcıların sunulan ürün ve hizmetleri kolayca görmelerine olanak tanıdı ve işletmelerin belirli ürünlerle ilgili sohbetlerini düzenlemelerine yardımcı oldu. Sohbetler üzerinden her geçen gün daha fazla alışveriş yapılırken, satın alma ve satış deneyimini daha da kolaylaştırmak istiyoruz.

WhatsApp sepetler

Bugünden itibaren WhatsApp’ta sepetler özelliğini sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Sepetler; yerel restoranlar veya giyim mağazaları gibi genellikle aynı anda birden çok ürün satan işletmelere mesaj gönderirken kullanılabilecek ideal bir özellik. Sepetler sayesinde kullanıcılar, kataloglara göz atıp birden çok ürün seçebiliyor ve siparişlerini işletmeye tek bir mesaj olarak gönderebiliyorlar. Böylece işletmelerin siparişlerle ilgili soruları takip etmeleri, müşterilerden gelen istekleri yönetmeleri ve satışları sonuçlandırmaları kolaylaşıyor.”

Sepetler özelliğinin kullanılmasının oldukça kolay olduğunu dile getiren WhatsApp, kullanıcıların istediği ürünleri bulup ”sepete ekle” seçeneğine tıklamasının yeterli olacağını belirtmekte. Kullanıcı yaptığı işlemi tamamladığında sepeti işletmeye mesaj olarak gönderebiliyor. Sepetler özelliği ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir