Ana SayfaSosyal MedyaFacebook Messenger şifreli sohbetler artık beklediğiniz özelliklerin daha fazlasını içeriyor

Facebook Messenger şifreli sohbetler artık beklediğiniz özelliklerin daha fazlasını içeriyor

Artık sadece hafife aldığınız yaratık konforunu elde etmek için Facebook Messenger’da uçtan uca şifrelemenin gizliliğinden vazgeçmek zorunda değilsiniz. Meta, şifreli sohbetlere birkaç ortak özellik getiriyor. Artık temaları seçebilir, grup konuşmaları için profiller ayarlayabilir ve tepkilerin yanı sıra özel emojiler kullanabilirsiniz. Aktif durum ve web bağlantısı önizlemeleri artık bu daha güvenli modda çalışırken, Android kalabalığı diğer uygulamaları kullanırken konuşmak için kayan Kabarcıklardan yararlanabilir.

Temalar, tepkiler ve bağlantı önizlemeleri ile Facebook Messenger şifreli sohbet

Şifreli sohbetleri de kullanma olasılığınız daha yüksektir. Meta, şifrelemeyi Facebook Messenger için varsayılan yapan testleri genişletiyor. Şirket, bazı konuşma dizilerindeki değişiklikleri “önemli birkaç ay” içinde göreceğinizi söylüyor. Testin bir parçasıysanız, ilgili bir başlıkta bir bildirim alırsınız.

Meta, geçen Ağustos ayında varsayılan şifrelemeyi test etmeye başladı. O sırada, 2023’te Facebook Messenger yükseltmesini kullanıma sunmayı umduğunu söyledi. Sosyal medya firması güncellenmiş bir zaman çizelgesi sağlamadı, ancak özellik genişletme Meta’yı bu hedefe önemli ölçüde yaklaştırıyor – şifrelenmemiş sohbetlerde önemli ölçüde daha fazla eşitlik var. Encrypted Messenger, 2022’nin başında bazı özellikleri yakaladı, ancak yine de daha az güvenli muadilinin çok gerisindeydi.

 

Herkes mutlu olmayacak. ABD, İngiltere ve başka yerlerdeki yetkililer uçtan uca şifrelemeye saldırdı. Suçluların kolluk kuvvetlerinin ve gözetim kurumlarının ulaşamayacağı planları tartışmak için şifreli sohbetleri kullanabileceğinden endişe ediyorlar. Eski ABD Başsavcısı Bill Barr gibi politikacılar, Meta’yı “arka kapılar” oluşturarak şifrelemeyi zayıflatmaya çağırdılar. Meta geri adım atmayı reddetti ve şirketin ürünlerinde gizliliği artırmaya kararlı olduğu açık.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir