1 Kasım Perşembe

Yerli ve milli tüfekler büyük ilgi gördü

Son teknolojiler ile donatılan bu silahlar ordumuz için üretildi ve yola çıkartıldı. TSK envanteri henüz yüzde 100 bu silahları kullanmıyor ama çok yakında her Türk askerinin elinde milli silahlar olacak.


Kırıkkale’de gerçekleştirilen yerli piyade tüfeği sevkiyatında açıklamalarda bulunan Makine Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu Genel Müdürü Ahmet Taşkın, 2018 senesinde 70 bin yerli silahı kolluk güçlerinin hizmetine sunulmak üzere üreteceklerini dile getirdi. Üretimi yapılan 3 bin 500 tane MPT-76 yerli piyade tüfeğin Kara Güçleri Komutanlığına sevkiyatı için Kırıkkale’deki MKE Silah Fabrikası önünde tören düzenlendi.

YERLİ VE MİLLİ TÜFEKLER YOLA ÇIKTI

Türkiye artık harp teknolojisinde büyük bir atılım yaptı ve oldukça emin adımlar attı. Yeri tüfekler sayesinde artık Türk askeri çok daha muhteşem şeyler yapabilecek. TSK artık başka ülkelerin üretmiş olduğu silahları kullanmak zorunda olmadığı gibi muhteşem atılımlar yaparak bu silahları başka ülkelere de ihracat etmek istiyor. Sadece yerli silah teknolojisinde değil zırhlı araç ve tank üretimimizde devam ediyor. Türkiye dünyanın en büyük ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

KENDİ SİLAHIMIZI KENDİMİZ ÜRETİR KONUMA GELDİK

Türkiye’nin yeri silahları artık kendi ülkemizde üretiliyor. Kendi sanayimizde, yerli firmaların desteği ile üretilen silahlar oldukça kaliteli gibi işini çok iyi yapıyor. Tüfekleri kullanan askerler ellerinde milli tüfek ve üstlerinde yerli üretim üstün teknoloji kamuflaj elbiselerle dünyanın korkulu rüyası haline gelmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Enes Batur YouTube kanalını kapatıyor mu?

Özellikle çocuk ve genç kesim üzerinde büyük bir popülerliği olan YouTube fenomeni saat verdi. Yoksa …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir