Yerli ve milli tüfekler büyük ilgi gördü

0
587 okunma

Kırıkkale’de gerçekleştirilen yerli piyade tüfeği sevkiyatında açıklamalarda bulunan Makine Kimya Endüstrisi (MKE) Kurumu Genel Müdürü Ahmet Taşkın, 2018 senesinde 70 bin yerli silahı kolluk güçlerinin hizmetine sunulmak üzere üreteceklerini dile getirdi. Üretimi yapılan 3 bin 500 tane MPT-76 yerli piyade tüfeğin Kara Güçleri Komutanlığına sevkiyatı için Kırıkkale’deki MKE Silah Fabrikası önünde tören düzenlendi.

YERLİ VE MİLLİ TÜFEKLER YOLA ÇIKTI

Türkiye artık harp teknolojisinde büyük bir atılım yaptı ve oldukça emin adımlar attı. Yeri tüfekler sayesinde artık Türk askeri çok daha muhteşem şeyler yapabilecek. TSK artık başka ülkelerin üretmiş olduğu silahları kullanmak zorunda olmadığı gibi muhteşem atılımlar yaparak bu silahları başka ülkelere de ihracat etmek istiyor. Sadece yerli silah teknolojisinde değil zırhlı araç ve tank üretimimizde devam ediyor. Türkiye dünyanın en büyük ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

KENDİ SİLAHIMIZI KENDİMİZ ÜRETİR KONUMA GELDİK

Türkiye’nin yeri silahları artık kendi ülkemizde üretiliyor. Kendi sanayimizde, yerli firmaların desteği ile üretilen silahlar oldukça kaliteli gibi işini çok iyi yapıyor. Tüfekleri kullanan askerler ellerinde milli tüfek ve üstlerinde yerli üretim üstün teknoloji kamuflaj elbiselerle dünyanın korkulu rüyası haline gelmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz