8 Ekim Pazartesi

Silikon vadisinde binlerce evsiz insan yaşıyor

Dünyanın teknoloji başkenti olan silikon vadisinde çalışanlardan binlercesinin evsiz olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız. Milyon dolarlık şirketlerin evsiz çalışanlarını bu haberimizde ele alıyoruz.


Silikon vadisinde yaşayan binlerce insanın olduğu haberini aldıktan sonra bir hayli şaşırdık. Yabancı bir kuruluşun çektiği fotoğraflara ve yaptığı açıklamalara göre silikon vadisinde yaşayan evsiz insanlar var. Milyonlarca dolarlık şirketlerin yer aldığı vadide evsiz insanların olması sadece bizi değil dünyayı bir hayli şaşırtıyor. Vadide çok fazla evsiz var dedik ama bu evsizler sokak ortasında yatmıyorlar. Ev fiyatlarının rekor kırması ve kiraların vadi etrafında çok pahalı olmasından dolayı karavanda, çadırda ve kendi arabasında yaşayan insan sayısı bir hayli fazladır. Hergün milyonlar dolarlık şirketlere gidip çalışan ve daha sonra dönüp arabalarında uyuyan insanları bu haberimize konu alıyoruz.

ÖZGÜR OLMAK İÇİN DEĞİL YAŞAMAK İÇİN SOKAKTALAR!

Amerika’nın en pahalı evleri silikon vadisinin etrafında bulunuyor. Kira yada satılık olması fark etmiyor genelde rekor fiyatlara alıcılarını bekleyen evler bomboş duruyor. Çalışan insanlar ise iş yerlerine kaykay, bisiklet yada yürüyerek gidiyor. Güvenlik görevlisinden mühendise, yazılım şirketinde çalışandan temizlik şirketine kadar yüzlerce insan vadinin etrafındaki varoş yerlerde yaşıyorlar. Bazıları yaşam tarzı olarak dışarıda kalmayı tercih ediyor ama burada yaşayan insanlar hayatta kalmak, para kazanabilmek için bölgede yaşıyor.

YEMEK SAATİ GELİNCE SIRA BEKLEMEK ZORUNDASINIZ

Yemek saati gelince bütün evsizler kiliselere yada okulların yemekhanelerine gidiyor. Bu bölgede genelde bütün evsizler yada geliri düşük olanlar yemek için okulların yada sosyal alanların olduğu yerde yemek ihtiyaçlarını gideriyorlar. Sosyopat ekibi olarak bu şekil yaşamın çok zor olduğunu tahmin edebiliyoruz çünkü çocuklarını bile bu karavanlarda yada otomobillerde yetiştiriyorlar.

Bölgede yaşayan insanların en büyük sorunu elbette akşam olunca, güneş batınca başlıyor. Çalışmak zorunda olan öğrenciler yada yarınki işi için hazırlık yağan çalışanların arabaların tavan lambasından başka bir şey bulamıyorlar. Amerika’nın en ucuz şeyi elbette petrolüdür. Arabalara yakıt alırken Türkiye’de olduğu gibi tüm maaşını yakıta vermeyen evsizler bu konuda rahat olmanın avantajını akşam olunca arabanın ışığını kullanmakta buluyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şahan Gökbakar Yasemin Sakallıoğlu’nun filmini çekecek!

Komedyen  ve yapımcı Şahan Gökbakar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizinin eski oyuncusu Yasemin Sakallıoğlu’nun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir