Ana SayfaGüncelTwitch, 2020 yılında kendi izlenme rekorunu kırdı!

Twitch, 2020 yılında kendi izlenme rekorunu kırdı!

Twitch, son birkaç yılda oyun alanında gerçekten çok önemli bir yer edindi. Her ne kadar resmiyette oyun yayın platformu olmasa da çoğunlukla oyuncular tarafından kullanılıyor. Twitch’in en büyük rakibi YouTube bile canlı yayın konusunda Twitch’in çok gerisinde kalıyor. Twitch, böyle büyük bir platformken pandemi döneminde çok daha fazla büyüdüğünü tahmin etmek zor değil. Twitch, görenleri şaşkına çeviren 2020 yılı izlenme raporunu açıkladı.

twitch

Pandemi döneminde insanların evde kalmasıyla birlikte dijital dünya daha fazla kullanılmaya başlandı. Dışarı çıkmayan kişiler zamanlarını geçirmek için video paylaşım platformları, canlı yayın platformları, sosyal medya uygulamaları, oyunlar gibi alanlara yönelmeye başladılar. Bu süreçte dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch, kendi rekorunu kırdı ve 2020 yılında önemli izlenme saatlerine ulaştı!

2020 yılında Twitch’de toplam 17 milyar saat içerik izlendi

twitch

2020 yılında Twitch platformunda izlenen toplam canlı yayın süresi 17 Milyar saati geçti. Bu gerçekten görenleri şaşkına çeviren korkunç bir rakam. Twitch’deki içerikler 2019 yılında toplam 9 milyar saat izlenmişti, yani 2020 yılında izlenen toplam süre 2019 yılının neredeyse iki katı. Pandeminin başlarında kullanımda artış olması bekleniyordu ancak 9 milyar saate ek olarak 8 Milyar saat gibi neredeyse bir yıllık bir izlenme süresinin fazladan olarak aylar içinde fazladan gerçekleşmesi herkesi şaşırttı.

Anlık izlenme rekoru kırıldı: Önceki rekorun neredeyse 4 katı

Twitch de yaşanan bu izlenme artışının tabiki içerik oluşturucular üzerinde etkisi büyük oldu. 2018 yılında yaptığı canlı yayında 635 bin anlık izleyici ile anlık izleyici rekorunu elinde tutan Tyler ‘Ninja’ Blevins, liderliği 2020 yılında 2.4 Milyon anlık izleyici elde eden David ‘TheGrefg’ Martinez‘e kaptırdı. Twitch’deki izlenme sayıları artık çoğu televizyon kanalını geride bırakıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde TV kanallarının yerini Twitch gibi online platformların alabileceğini tahmin etmek zor değil.

Twitch, 2020 yılında gerçekten çok önemli başarılar elde etti. Twitch’in pandemi dönemindeki yükselişinin pandemi dönemi bitse bile katlanarak artacağını tahmin ediyoruz. En yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir