Ana SayfaGüncelYouTube videolarından alışveriş yapma dönemi başlıyor!

YouTube videolarından alışveriş yapma dönemi başlıyor!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformu YouTube, videolardan içeren ürünlerin kolayca satın alınabilmesini sağlayacak ve ürün hakkında bilgi verecek yeni bir özelliği test ediyor. Şirket, içerik oluşturucuların videolarında kullandıkları ürünleri yeni gelecek olan alışveriş bölümüne ekleyebileceklerini söylüyor. Ekranın sol alt kısmında bulunan alışveriş çantası simgesine tıklar veya dokunursanız, içerik oluşturuların videolarına ekledikleri ürünleri görüntüleyebileceksiniz.

youtube

Şu anlık ilk olarak ABD’de kullanıma sunuldu

Bu sayede ürünler hakkında daha fazla bilgiye göz atabilecek, paylaşılan ürünler ile ilgili diğer videoları izleyebilecek ve ürünleri satın alabileceksiniz. Şu anda yalnızca ABD’de bulunan ve iOS, Android veya Web platformlarından birini kullanan YouTube kullanıcıları bu alışveriş simgesini görüntüleyebiliyor. Özelliğin önümüzdeki süreçte tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor.

Kullanıcılar kısa sürede daha fazla bilgi edinebilecek

İçerik oluşturucular, zaten geçtiğimiz dönemlerden beri YouTube kanallarında inceledikleri ürünlerin linkini video açıklamasına koyuyordu. Bu özelliğin gelmesiyle herhangi bir yönlendirme olmadan direkt olarak ürünlere erişim mümkün olacak. Bu sayede kullanıcılar, zamandan tasarruf edecek ve ürünle ilgili kısa sürede daha fazla bilgi edinebilecek.

Uzun zamandır gündemde olan bir konuydu

Bu konu, uzun zamandır YouTube’un alışveriş konusunda bir yenilik yapılmasının beklenmesi sebebiyle uzun zamandır gündemde. Artık Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere bir çok platform üzerinden alışveriş yapmak mümkün hale geldi. Bu nedenle Google’ın popüler olan alışveriş özelliğini YouTube platformuna getirmesi çok şaşırtıcı değil. Çünkü platformlarda reklam özelliğinin yayınlanmaya başlandığı ilk zamanlarda Google Alışveriş reklamları YouTube videolarında görünmeye başlamıştı.
Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir