Ana SayfaSosyal MedyaTwitterElon Musk, Facebook sayfalarını sildi!

Elon Musk, Facebook sayfalarını sildi!

WhatsApp kurucusundan sonra Facebook’u silin kampanyasına destek verdiğini açıklayan Elon Musk, ardından milyonlarca takipçisi bulunan Solar City, SpaceX ve Tesla Facebook hesaplarını kapattı. Bunu yapmasını sağlalayan kişi de Türk!

Facebook’tan önemli Güncelleme!

Elon Musk, Facebook sayfalarını neden sildi

Yakın bir zamanda Londra bulunan veri analiz firması, 50 milyon Facebook kullanıcısının izni alınmaksızın ve habersiz bir şekilde veri topladığını ortaya çıkarmıştı. Bu olaydan sonra, sosyal medyada Facebook’u silin kampanyası başladı.

elon msuk

Bu olaydan sonra Facebook, büyük tepki topladı ve bu duruma WhatsApp’ın kurucusu da geçtiğimiz günlerde attığı tweetle olaya müdahil oldu.

#deletefacebook hashtag’ı ile Twitter’da başlayan kampanya Elon Musk’ın da Twitter üzerinde destek verdiğini açıklaması üzerine takipçileri Facebook sayfalarını kapatması için birçok tweet attı.

Son noktayı ise bir Türk kullanıcı koydu. Elon Musk’a attığı tweette “Adamsan silersin.” ifadesine yer veren @serdarsprofile isimli kullanıcı tartışmayı iyice kızıştırdı. Bunun üzerine Elon Musk 5 milyonu aşkın takipçisi bulunan Solar City, SpaceX ve Tesla Facebook hesaplarını kapattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir