Facebook ‘un iOS sürümü için sürpriz özellik!

0
189 okunma
Facebook

Facebook, iOS işletim sistemi için Messenger ve Instagram’a Karanlık Tema desteğini eklemişti. Ancak göze çarpan bir boşluk ise Facebook’tu. Ancak yeni ekran görüntüleri sızıntıları ile şirketin geliştirdiği Karanlık Tema arayüzüne ilk bakış gayet güzel görünüyor.

WhatsAppBetaInfo, iOS için Facebook’ta yayınlanmamış Karanlık Tema arayüzünü ilk kez etkinleştirdi. Ancak o zamandan beri de aynısı yapılabiliyordu. Yer alan ekran görüntüleri ise tasarıma farklı bir bakış sunuyor.

facebook messenger karanlık tema

Facebook’un Karanlık Tema arayüzü Instagram ve Messenger’da görülen arayüz gibi tamamı ile siyah olmayacak. Bunun yerine, logolar ve simgeler için beyaz desenli gri tonlamalı bir tasarım tercih edilmiş. Bu, Facebook kullanıcıları arasında tartışmalı bir karar olacağını büyük olasılıkla gösteriyor.

Kullanıcılar, uygulama içi ayarlar bölmesi aracılığıyla Facebook karanlık tema arayüzünü isteğe bağlı olarak etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirler. Ancak iOS tercihlerinize göre görünümü ayarlama desteği de sunulacaktır. Bu uygulamanın Karanlık Tema zamanlamanızı izlemek için görünüm açısından otomatik olarak değiştireceği anlamına geliyor.

Facebook’un bu özelliği herkese yayınlamayı planladığı bir zaman çizelgesi bulunmuyor. Tasarımın bir sürümden önce değişmeyi veya Facebook’un birden fazla farklı seçeneği test etmesi de mümkün olabilecek kararlar arasında yer alıyor. Bu ekran görüntülerinde bazı tutarsızlıklar yer alıyor fark edeceksinizdir. Bu nedenle tasarım bu yüzden halen geliştiriliyor ve kullanıcılara açık değildir.

iOS için Instagram, Ekim ayında uygulama yönelik bir güncelleme ile şaşırtıcı bir şekilde Karanlık Tema arayüzünü ekledi. Facebook Messenger ise, geçen yılın Nisan ayında kendi karanlık tema arayüzünü piyasaya sürdü ve iOS 13’te sistem genelinde karanlık temayı’da destekliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz