Ana SayfaSosyal MedyaNetflix, Youtube'da bir sürü Belgesel hazırlıyor!

Netflix, Youtube’da bir sürü Belgesel hazırlıyor!

Kritik beğeni toplayan Gezegenimiz ve Bebekler’de dahil olmak üzere Netflix ‘in doğa belgesellerinin bir kısmı, yayıncının YouTube sayfasında ücretsiz olarak yayınlanıyor.

netflix

Netflix normalde öğretmenlerin çeşitli öğretiler için sınıflarındaki belgesellerine erişmesine ve yayınlamasına izin veriyor. Ancak okullar şu anda kapalı olduğundan, şirket bu belgeselleri Youtube ‘a getiriyor. Bu şekilde, öğretmenler öğrencilerin Netflix’e erişip erişemediklerine endişe etmeden öğrencilerin izlemeleri için belgeseller atayabilirler.

Bir basın bülteninde, “Her başlığın hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından kullanılabilecek eğitim kaynakları da var. “diyor.”

Ücretsiz 10 belgesel 13th, Abstract, Babies, Chasing Coral, Explained, Knock down the house, Our Planet, Period. End of a Sentence, The White Helmets ve Zion. Belgesellerden birkaçı doğaya odaklanıyor; diğerleri yoksulluk, ırkçılık ve sistematik adaletsizlik gibi sosyal meselelere odaklanıyor. Her belgesel için eğitim materyali Netflix ‘in blogunda yer alıyor. Belgeseller şu nada yalnızca İngilizce olarak sunulsa da, Netflix ‘in blogu “bir düzineden fazla dilde altyazıların bu hafta içinde çıkacağını” belirtiyor.

Netlix’in bu hareketi hakkında;

Netflix’in eğitim alanında kullanıldığı da insanları mutlu ve tebrik edici bir duyguya sürüklüyor. Netflix’in Youtube üzerinden yayınladığı içeriklere yavaş yavaş erişim sağlayan bazı izleyiciler ücretli abonelik olmadan Youtube üzerinden izlemenin daha rahat olduğunu da sık sık belirttiklerini unutmayalım. Youtube’da da ücretli abonelikler söz konusu olsa da birçok içerik ücretsiz olduğu için kullanıcılar çok mutlu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir