1 Kasım Perşembe

Orkun Işıtmak kimdir?


Orkun Işıtmak kimdir

Orkun Işıtmak kimdir? YouTuber Orkun Işıtmak nereli ve kaç yaşında? Kim kimdir serimizin ilk bölümünde, Işıtmak’ın hayat hikayesini ve nasıl ünlü olduğunun detaylarını anlatıyoruz.

Milyonlarca abonesiyle YouTube Türkiye’nin en büyüklerinden olan Orkun, sihirbazlık videolarıyla başladığı YouTube’da oyun ve eğlence videolarıyla tanınıyor.

İlginizi çekebilir: Kaya Giray evini hayvanat bahçesine çevirdi!

Orkun Işıtmak kimdir? Kaç yaşında?

Doğma büyüme İzmirli olan Işıtmak, İstanbul Üniversitesi’ni kazanana kadar İzmir’de yaşadı. 2011 yılında ilk videosunu evinde çeken Orkun, sihirbazlık videolarıyla YouTube dünyasına giriş yaptı. Kısa süre sonra da şu an 5 milyona yakın abonesi olan kanalını kurdu. Şu an kanalda 7 sihirbazlık videosu, 1 Maraş dondurma videosu ve yüzlerce oyun videosu bulunuyor.

1996 yılında doğan Işıtmak, liseyi  Vali Vecdi Gönül Anadolu Lisesinde okuduktan sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyan Orkun Işıtmak, bölümü isteyerek yazdığını ama bir süre sonra kendisine göre olmadığını fark ettiğini söyledi.

Orkun Işıtmak’ın  ilk videosu

Sihirbazlık videolarına uzun süre devam etmeyen Orkun, Ledt 4 Dead 2 ile ilk oyun videolarını çekmeye başladı. Outlast, Minecraft, GTA 4 ve  Cry of Fear ise yıllarca videolarını çektiği oyunlar oldu.

Korku oyunlarına verdiği tepkiler ile tanındı

İlk şarkısı

‘Yabancı şarkılar Türkçe olsaydı’ serisiyle farklı bir kulvara açılan Işıtmak, serinin büyük ilgi görmesi üzerine, eğlence videolarına ağırlık vermeye başladı. Işıtmak ayrıca, 3 Adam’da Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak ve Eser Yenenler ile skeç de çekmişti.

Ölmeden önce yapılacak şeyler, sonradan görme, ve #OrkunaMeydanOkuyorum

Orkun Işıtmak, oyun kanalı olarak yıllarca devam eden YouTube serüvenini, artık eğlence videolarıyla devam ettiyor. 30’un üzerinde şaka videosu, 20’nin üzerinde #OrkunaMeydanOkuyorum videosu ve 10’un üzerinde şarkı Işıtmak’ın devam ettirdiği seriler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yusuf Güney de YouTuber oluyor!

Bir Sevda Masalı isimli albümüyle 2009 yılında müzik piyasasına ilk profesyonel girişini yapan şarkıcı Yusuf …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir