Ana SayfaYoutubeYouTube'daki Bir Hata, Videoların Eski Yükleme Tarihleriyle Yayınlanmasına İzin Veriyor

YouTube’daki Bir Hata, Videoların Eski Yükleme Tarihleriyle Yayınlanmasına İzin Veriyor

Google, uygulama genelinde görülen yeni bir hatayla ilgili haberlerle halka açıldı. Bu, platformda eski yükleme tarihlerine sahip yeni videoların yayınlanmasını sağlar.

Haberler, sosyal medyada tur atarken bir video görüldükten sonra geliyor ve uygulamada milyonlarca video ortaya çıktıkça ve çok popülerlik kazandıkça bunun çok önemli olduğunu düşünmeseniz de, bu kesinlikle farklıydı.

5 Nisan 2005’e kadar uzanan çok benzersiz bir yükleme tarihi vardı. Şimdi, şok edici olmasının nedeni, uygulamanın bir hayvan hayvanat bahçesi hakkındaki en eski videosunun 23 Nisan 2005’te platforma ulaşmasıdır. Peki daha yeni olan başka bir videonun nasıl daha eski bir tarihi olabilir? Açıkçası, bu bir hata ve uygulama bunu biliyor.

Şirket, bunun bir aldatmaca olduğunu anlamanın hiç de kolay olmadığını söylüyor çünkü ilk başta sorunun ne olduğunu düşünürdünüz? Ama neyse ki, videonun kendisinde neden gerçekte göründüğü gibi olmadığını açıkça gösteren birçok ipucu bulacaksınız.

Yeni başlayanlar için, bu bir prömiyer videosu değil, size bu tür bir video olduğu hakkında tam bir his veriyor. Bu tür içerik 2005’te piyasaya sürülmek üzere değildi. Dahası, sağ üst tarafta “Canlı Sohbet”in bu özel prömiyer seçeneği türü için devre dışı bırakıldığından nasıl bahsedildiğini bile görebilirsiniz.

Bu arada, gerçekten çok şey veren ikinci bir ipucu, belirli bir hesap adına tıklamanın beğenileriyle ilgilidir. Bu gerçekleştiğinde, video yüklendikten sonra hesabın nasıl yapıldığını vurgular. Ve hala bir tür şüpheniz varsa, bunu gerçekten doğrulayan The Verge’e ulaşmaktan çekinmeyin.

Şirket sözcüsü, ekiplerinin bu özel hatanın tamamen farkında olduğunu ve kullanıcıların bu tür video içeriği için yükleme tarihlerini değiştirmelerini sağladığını iddia ediyor. Ayrıca böyle bir videonun uygulamadaki en eski video olmadığını da doğruladılar. Aslında firmanın kurucu ortağı Jawed Karim tarafından “Hayvanat Bahçesinde Ben” olarak adlandırılan video. Bu nedenle, şimdilik, hangi sorunların çözüleceğini görmek için firmaya ulaşıyoruz.

YouTube, kullanıcıların böyle bir hatanın tuzağına düşmemeleri için daha bilinçli olmalarını istediğini söylüyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir