2 Kasım Cuma

Youtube Hikayeler özelliği ülkemizde kullanıma sunuldu

Youtube’un Hikayeler kısmı Türkiye’de ünlü Youtuber tayfası tarafından kullanılmaya başlandı. Hikayeler ile birlikte gelen bir özellik ise akıllara durgunluk veriyor.


Sizlere birkaç gün önce Youtube’un yeni özelliğinden bahsetmiştik. Yeni özelliğin ne zaman geleceği belli diyorduk ama sanıyoruz ki yanıldık çünkü Türkiye’de artık Youtube üzerinden hikaye atabiliyorsunuz. İlk analizimize göre hikayeler sadece video şeklinde atılabilir. Berkcan Güven ve Orkun Işıtmak gibi milyonlarca takipçiye sahip Youtube kanalları ilk denemelerini dün yaptılar. Denemeler sonucunda sadece videoların hikayeler atılabildiği söyleniyor ama elbette biz Sosyopat olarak henüz bir araştırma yapmadık ki yaptığımızda direkt olarak sizlere konu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

SADECE ABONELİK SAYFASINDA GÖSTERİLİYOR

Şuan için Hikayeler özelliği belirli bir sayfada kullanımı sunuldu. Youtube uygulamasını açtığınızda ‘Aboneliklerim’ bölümüne giriyorsunuz ve bu sayfanın en üst konumunda abone olduğunuz kullanıcıların hikayesini görebiliyorsunuz. Şuan abone olmadığınız diğer kullanıcıların hikayelerini görmek mümkün değildir ama Youtube’un Hikayeler özelliği daha çok yenidir ve güncellemelerle birlikte çok daha iyi bir konuma geleceğini düşünüyoruz. Özellikle Hikayeler kısmının direkt olarak ana sayfaya gelmesi videoların izlenmesi bakımından oldukça büyük bir faktör olacaktır.

Hikayeler kısmında bir hikaye çektiğimizde 24 saat boyunca videonuz sistemde takılı kalabiliyor. Bu hikayelerde ise videolarınızın bağlantısını koyabiliyorsunuz. Bu tek amacı para kazanmak olan yada özel günlerde ayrı bir video göstermek için Youtuber kısmı için iyi bir detay olmuş. Yeni bir video çektiğinizde yada eski bir videonun paylaşımını yapmak istediğinizde direkt olarak video bağlantısı verebiliyor ve aboneleri o videoya gönderebiliyorsunuz. Böylece hem videonuz izlenmiş oluyor hem de izlenmeden dolayı gelirler artmaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En iyi Youtube yayıncıları belli oldu

Yılın en iyi video üreticilerine verilen Streamy Ödülleri, 8. kez sahiplerini buldu. Bir anlamda en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir