24 Nisan Salı

Facebook ülke mi oluyor sorusuna cevap aranıyor

Danimarka’da yapılan bir araştırma sonucunda Facebook ülkelerden çok daha fazla kullanıcıya sahiptir. Dünyanın yarısının Facebook gibi sosyal medya hesapları açtığını düşündüğümüzde Danimarka’da yapılanlar elbette dikkatimizi çekiyor.


Günümüzde teknoloji devi olarak nitelendirilen şirketler başında Facebook geliyor. Eğer sizde bu yeni şirketleri merak ediyorsanız bu haber sizi çok şaşırtacak çünkü Facebook’un bir ülke olacağı söyleniyor. Elbette duyunca çok şaşıracaksınız biz işin sadece sanal kısmından bahsediyoruz. Danimarka sosyal medya konusunda oldukça ciddi çalışmalar yapıyor ve bu araştırmaların sonucuyla dünya hızlı dönmeye başlıyor. Her ne kadar kulağı çok garip gelse de Danimarka yakın zamanda bir “Teknoloji Büyükelçisi” atayacak ki ilerleyen zamanlarda birçok ülkede böyle bir şeyin olması bekleniyor.
Atanması planlanan bu büyük elçinin yegâne görevi ise, Facebook, Twitter ve Google gibi teknoloji devleri ile iletişimi sıkı tutarak, ülke amaçlarına katkıda bulunmak olacak. Sosyal medya sayesinde milyonlarca insanın bir araya geldiğini düşündüğümüzde oldukça mantıklı ve zekice yapılan bir hareket olduğunu söylemek doğru bir hareket olacaktır. Eğer sizde sosyal medya kullanıyorsanız günümüzde oldukça fazla değeri olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar bu tür detayları kontrol etmekte ve sadece sosyal medya sayesinde dünyanın düzenini değiştirmekte büyük rol oynamaktadır.

17-02/24/facebook-ulke-mi-oluyor-1.png

Özellikle Amerika gibi başlıca birkaç ülkenin Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarıyla dünyada oldukça popüler bir konuma geldiğini biliyoruz. Bu anlamda yapılacak çok şeyin olduğunu ülke olarak biliyoruz ama faaliyete geçmekte oldukça büyük sorunlar yaşadığımızı biliyoruz. Bilgi paylaşımı hususunda, yaşadığı sorunların ardın gelen bu hamle, birçok soruyu da beraberinde getiriyor ki Danimarka bu sorunları yaşamamak için elinden geleni yapıyor. Yapılmamışı yapacak olan Danimarka’nın adımlarını Sosyopat olarak takip ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook uygulama

Facebook veri skandalları için yeni bir adım attı!

Geçtiğimiz gün senato karşısında ifade veren Mark Zuckerberg, Facebook için düğmeye bastı ve bir takım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir