Ana SayfaSosyal MedyaInstagramInstagram artık sağlık içeren paylaşımları üstte gösterecek!

Instagram artık sağlık içeren paylaşımları üstte gösterecek!

Instagram ayrıca, kullanıcıların ana özet akışında da Covid-19 ile ilgili faydalı bilgileri artıracaklarını belirtti.

Ancak, tüm bu fikirler size biraz sinir bozucu geliyorsa bir yakalama mevcut. Kullanıcılar yalnızca platformda izledikleri belirli sağlık kuruluşlarından bilgiler görebilecek. Bu, temelde bu tür mesajlaşmaların erişiminde genel bir artış olmayacağı veya bu tür bilgilerin en azından Instagram ‘da Covid-19 güncellemelerini istemeyen kullanıcıların görünmeyeceği anlamına geliyor.

Instagram Covid-19

Bu özellik Instagram’ı sosyal medya dünyasıyla tek bağlantısı olarak seven ve ayrıntıları platformun kendisinde daha fazla şekilde bilmek isteyen kullanıcılara yönelik olarak görünüyor.

Bu özellik Instagram ‘ın şirketin Covid-19 yardım ve destek çabaları adına başlattığı girişimcilere beşinci ek olarak görünüyor. İlk olarak yeni para toplama araçları bizler ile birlikte olmuştu. Daha sonra ise yerel işletme destek seçenekleri geldi. Bunlardan sonra ise “Evde Kal” ve “Teşekkürler” diye bulunan 2 farklı hikaye etiketleri platforma gelmişti. Kullanıcılara sevdiklerine veya hayranlarına ifade şansı verilmişti.

İkinci Seçenek ise kullanıcılara geçmişini Covid-19 ‘a dayalı bir toplu grup Hikayesine ekleme ve topluluk desteğini sergileme fırsatı da sağlamıştı.

Instagram Covid-19

Instagram platformunda zaten bir veya daha fazla sağlık otoritesinin hesabını takip ediyor iseniz bu önemli bilgileri gecikmeden ana sayfadaki hikayeler bölümünde gecikme yaşamadan alacaksınız. Değil ise o zaman WHO’yu yani Dünya Sağlık Örgütünü Instagram’da takip ederek söylediklerine bağlı kalmanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir