20 Nisan Cuma

Instagram’ın merak edilen istatistikleri açıklandı

Instagram’ın kamuoyu ve bazı kamu kuruluşları tarafından merak edilen istatistikleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. Konuyla ilgili olarak merak edilen birçok detayı sizlere kanıtlı bir şekilde açıkladık.


Türkiye’de ve dünyada oldukça popüler bir sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, istatistiklerini yayınlayınca herkes yok artık dedi! Instagram’ı kaç kişi kullandığı ve daha birçok istatistikleri bu haberimizde ele aldık. Türkiye’de henüz aktif olarak kullanılmayan uygulamanın detaylarını öğrenince biz bile çok şaşırdık. Birçok internet devi ise bu istatistiklere inanmadığını son dakika olarak açıkladı. Biz hepsine inanıyoruz ve bu fotoğraf paylaşım sitesinin çok daha iyi yerlere geleceğini tahmin ediyoruz.

2010 yılının 11. ayı olan Ekim ayında kurulduktan sonra, kullanıcıların fotoğraf paylaşım tercihlerine yönelik olarak hizmet veren Instagram uygulaması, 2012 yılında Facebook bünyesine geçtikten sonra dünya üzerindeki kullanıcılarını artırmış ve oldukça ileri seviye detayları ele almıştı. Gelen bilgilere göre bütün evren genelinde aylık 400 milyon kullanıcı, Instagram’ı aktif olarak kullanıyor ve arkadaşlarına tavsiye ediyor. Bu araştırmayı biraz genişlettiğimizde ise internet kullanın tümünün neredeyse yüzde 25’lik bir kısmının Instagram kullandığını görebiliyoruz.

SAHTE HESAP SAYISINDA CİDDİ ARTIŞ VAR

Instagram’da her gün fake dediğimiz sahte hesaplar açılıyor ve bu hesaplara yönetimden bir süre sonra kapanma kararı geliyor. Siyasi bağlantılar hariç birçok hesabı direkt olarak kapatma özgürlüğüne sahip olan Instagram’da bulunan hesaplardan yüzde 10’luk bir kısmının sahte olduğu tahmin ediliyor. Bu hesapların neredeyse yarısından fazlası ise genelde kız hesaplarından oluşuyor. Beklendiği gibi uygulamayı gençler ağırlıklı olarak aktif bir şekilde kullanıyor. Instagram’ın yüzde 90lık kullanıcı dilimini gençler oluşturuyor ve bu reklam verenlerin çok hoşuna gidiyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook uygulama

Facebook veri skandalları için yeni bir adım attı!

Geçtiğimiz gün senato karşısında ifade veren Mark Zuckerberg, Facebook için düğmeye bastı ve bir takım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir