Ana SayfaSosyal MedyaFacebookMessenger Kids, 70'ten fazla ülkede kullanıma açılacak!

Messenger Kids, 70’ten fazla ülkede kullanıma açılacak!

Facebook, çocuklara korona virüs salgınının ortasında arkadaşlarıyla ve aileleri ile bağlantı kurmalarını sağlamak için Facebook Messenger Kids’i 75 ülkede daha indirilebilir hale getiriyor. Sosyal Ağın mesajlaşma uygulamasının 13 ve altı sürümü, ebeveynlerin çocuklarının aktivitelerini kontrol etmelerini ve İnternet sitesindeki yabancılardan korunmalarını sağlar.

facebook messenger kids

Uygulamanın normal muadili olmaktan daha güvenli olması ve herhangi bir gizlilik sorununu önlemek için. Facebook ayrıca ebeveynlerin çocukları arkadaşlarıyla bağlamasına yardımcı olmak için üç yeni katılım yolu getirdi. Birincisi, ebeveynlere çocuklarının kişileri kabul etmesini, reddetmesini, eklemesini veya kaldırmasını sağlama seçeneği sunan denetimli arkadaşlık. Ebeveynler, çocuklarının herhangi bir arkadaşlık eylemi gerçekleştirmesi durumunda bilgilendirilir ve Ana Karar Panosu aracılığıyla bu kararı kolayca geçersiz kılabilirler.

Artık diğer yetişkinlere çocuklarını grup sohbetlerine ekleme gücü verilebilir. Bu, örneğin öğretmenlerin veya antrenörlerin sınıfları veya ekipleriyle bir konuşma başlatmasını kolaylaştıracaktır. Hem bu özellik hem de Denetlenen Arkadaşlık ABD’de kullanıma sunulmaya başlandı ve gelecekte dünya çapında kullanılabilir olacak. Son olarak, ABD, Kanada ve Latin Amerika’daki ebeveynler artık çocuklarının adını ve fotoğrafını belirli kullanıcılara görünür hale getirmeyi seçebilir. Yani, çocuklarının kişileri ve ebeveynleri, Facebook arkadaşlarının çocukları ve Messenger Kids uygulamasını indirmek için davet ettikleri insanların çocukları dahil olmak üzere davet edebilir.

Facebook Messenger Kids, sayesinde artık çocuklar güvenli bir şekilde sizin kontrolünüz altında mesajlaşırken hemde arkadaşlarından kopmayacak. Bu uygulamanın yayınlanması yaşanılan karantina günlerinde insanları mutlu ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir